Opravdu Vás to zajímá?

Jste si jistý/jistá že to chcete vědět?

Je to nuda, nuda, šeď, šeď, ale… Když jinak nedáte… ( Já vás varoval! )

Pracuji s NLP a řízenými vizualizacemi (hypnózou).

 

Skutečně stručně:

 

Profesně:

Aplikace NLP a hypnózy v mém osobním životě

  • Z vášnivého kuřáka zapalujícího 40-60 cigaret denně celých dvacet let  jsem se stal osobou jíž je nikotin cizí (Pomocí NLP a hypnózy) 
  • Z každodenního pijáka 4 piv jsem se stal člověkem který alkohol k životu či zábavě nepotřebuje (Pomocí NLP a hypnózy)
  • Zbavil jsem se depresí a úzkostných stavů způsobených PTSD (Pomocí NLP a hypnózy)
  • Ve spolupráci s kolegy jsem vybudoval firmu jejíž roční obrat překročil 10.000.000 Kč (Také díky NLP a hypnóze)
  • Během několika let jsem se z nejistého venkovského osamělého pijáka s nízkým sebevědomím propracoval až k pravidelnému setkávání se se světovou špičkou v NLP a hypnóze v Londýně a spolupráci s řadou lidí v Evropě a Velké Británii.
  • Zajímám se o strategie zrychleného učení, maximální efektivity a chytrého využívání schopností lidského mozku.

Současnost

Pomáhám lidem překonávat obtíže a překážky v životě. Proč? Dělá mi radost když se zbaví zbytečných balvanů a zátěží, které jim brání prožívat radostný a plnohodnotný život jaký by si přáli. Udržuji si kontakt s realitou,  stále také pracuji v IT firmě, kterou jsme se společníky a zaměstnanci vybudovali během posledních 18-ti let .

Jsem  mezinárodně certifikovaný  Master Practitioner Neurolingvistického programování (NLP) SMNLP, SNLP,  provozovatel a zakladatel platformy NLP Playground,  vydavatel  online kurzu   10 Hypnotic influence tools course a překladatel.    Studoval   jsem NLP, tedy Neuro-lingvistické programování, zkráceně neurolingvistiku,  u  spoluautora NLP, Dr. Richarda Bandlera v Londýně.

  Hypnóze v angličtině jsem se učil v letech 2015 – 2019 ve Velké Británii v Londýně u Paula McKenny, PhD,  hypnóze v češtině potom u Libora Činky v Praze.

V roce 2020 jsem absolvoval hlasový kurz „Voicepower“ u špičkové hlasové koučky terapeutů a hypnotizérů Laury Spicer s níž jsem na různých projektech a NLP Masterclasses spolupracoval již od roku 2018 (viz NLP Playground)

Opravdu nejsem žádný guru, či moudrý děd vševěd. Nikoli, naopak,  pomáhám    klientům   aby oni sami se stali  svým  vlastním   guruem,    nejlepší   verzí   sebe   sama    a   naplno využili svůj vrozený obrovský potenciál  (často o něm   ani nevědí).   Nejsem   psycholog, nedomnívám se, na rozdíl od řady psychologů, že když klient pochopí, proč se mu něco přihodilo,  co dělá  špatně, je  automaticky věc vyřešená. Namísto orientace na původ problému se soustředím na cestu ven z potíží.  

 Když si zlomíme nohu, tak   pochopíme   snadno   jak   k   tomu   došlo   a    co   se   stalo.   Abychom však mohli zase chodit je    nutno   podniknout   různé akce.   Já   klientům   nabízím  osvědčené postupy, jak se ze situace dostat, tedy ty akce, nikoli teorie, ale čistě praktické, okamžitě využitelné postupy. Mým cílem je pomoci klientovi vyřešit problém definitivně za co nejkratší dobu,  nikoli jen řešit, opakovat sezení donekonečna.

   Pracuji  jak v českém  tak anglickém jazyce, doposud jsem kromě  klientů  z  Česka pracoval také s lidmi  z Japonska, Itálie, Francie,  Turecka, Velké Británie, Jordánska,  Iráku,  USA, Slovenska,  Nizozemí, Portugalska, Brazílie, Ruska, Rumunska, Slovinska,   Německa,  Indie, Thajska, z ostrova Mauricius, Austrálie, Nového Zélandu a dalšími.

 

Minulost

 

Od roku 1980 jsem se zabýval elektronikou,  později počítači, postupně také elektronickými komunikacemi, mezilidskou komunikací obecně přes vědomou až k nevědomé  mezilidské komunikaci  a od roku 2013 také hypnózou a NLP. 

 K mým koníčkům patřila i tvorba videa, spolupracoval s jsem Viktorem Maurerem v letech 1996-2009 na tvorbě jeho cyklu Čechy Krásné, Čechy mé a dokumentu „Po Řece Vltavě“. Naši spolupráci ukončil Viktorův odchod do nebeské střižny v roce 2010.

 Další můj koníček byla a je hudba, několik let jsem strávil jako vokalista a saxofonista ve skupině Medvěd 009. Zazpíval jsem si taky v refrénu písně Čmelák od db :-). Moji aktivní hudební kariéru přerušila tragická událost, zmíněná níže, která se stala v roce 2002.  

 

Nečekaný zlom v úspěšném a pohodovém životě

 

 K  hypnoterapii, NLP a nástrojům  osobního rozvoje mě přivedla  rodinná tragédie, kdy můj bratr ve svých 37 letech zcela nečekaně upadl do kómatu. Nedostatek kyslíku způsobený náhlou srdeční zástavou u něj způsobil rozsáhlé a nevratné poškození mozku. Dlouho jsem měl za to, že jsem byl poslední kdo s ním mluvil, a mohl jsem tomu zabránit (telefonovali jsme spolu v pátek večer, říkal že se necítí dobře… navrhnul jsem aby navštívil hned „zítra ráno“… bohužel v noci na „zítra“ se to stalo). Následovala řada událostí které měly devastující vliv na můj psychický stav; každý večer jsem měl telefonát z nemocnice. Jakmile zazvonil telefon začal jsem se klepat, zda to bude zpráva o konci bratrova života. Návštěvy v nemocnici na oddělení chronické intenzivní péče byly skutečným peklem, kde jsem hleděl na tělo s nepřítomným pohledem z něhož trčely hadičky a podvědomě si říkal že to moje vina. Během jedné z takových návštěv jsem seděl s mámou na lavičce před nemocnicí krátce  poté co došlo u bratra ke zástavě srdce a úspěšné resuscitaci, a ptala se mě co dělat pokud se bude situace opakovat, zda resuscitovat, nebo ne. Máma doufala v zázrak, odmítala věřit doktorům že prognóza je beznadějná. Doslova bydlela v nemocnici, starala se o něj, domů si jezdila odpočinout jen na víkendy . Tento dlouhodobý každodenní tlak postupně vyčerpával a vyčerpal všechny moje psychické i energetické rezervy.  

Trvalo to zhruba 2.5 roku. Poté bratr zemřel.

Moje deprese a úzkosti však zůstaly. 

Než jsem se zase sebral a začal se „dávat dohromady“ mi trvalo následujících 7 let. Situaci jsem se pokoušel řešit jak alkoholem tak workoholismem až k vyhoření a totálnímu fyzickému vyčerpání, tak konzultacemi s několika pražskými psychology.

Dlouhodobé a trvalé vyřešení mých problémů přinesly až technologie NLP Dr. Richarda Bandlera a hypnóza Paula McKenny v Londýně.

Jejich účinnost a funkčnost mě natolik uchvátila, že jsem se rozhodl pomáhat lidem v podobných situacích jako jsem byl kdysi já, tak, aby nemuseli zbytečně trpět roky a investovat do vzdělání statisíce korun a tisíce hodiny jako já, ale abych jim mohl pomoci získat efektivní řešení co nejdříve za zlomek ceny i času. Pochopil jsem, že nejde ani tak o to, co v životě prožijeme, jako o to, jak s tímto prožitkem naložíme v naší mysli. A to je něco co má každý pod kontrolou a dokáže ovlivnit. Klíč je totiž ve vědomém myšlení. Jak a na co myslíme (obrazy, zvuky, náš vnitřní hlas) ovlivňuje naši nervovou soustavu. To se následně projeví na naši fyziologii (svalové napětí, dýchání, postoj…) i tom co jak a proč děláme, a v konečném důsledku i v tom co v životě dokážeme. 

 

Moji učitelé, ti se kterými jsem se setkal osobně:

Učitelé, od kterých jsem se učil distančně (s osobní interakcí)

A bez osobní interakce