Co je to hypnóza

[vc_row 0=““][vc_column width=“1/2″][vc_column_text 0=““]Bohužel povědomost o hypnóze, jejich možnostech a účincích je u nás poměrně zoufalá. A to dokonce i mezi lidmi, kteří nevědomky hypnotizují své okolí,  tedy především učiteli a lékaři. Můj přítel, lékař, když jsem mu řekl, že se zabývám hypnózou, odvětil: „To je nebezpečný to bych se mohl zbláznit!“. Tato věta ukazuje, jak zoufalá je povědomost o hypnóze. A přitom je to velmi účinný přírodní nástroj, užívaný tisíce let.

 

Zapomeňte na to, co znáte z většiny filmů.

Hypnóza je když:

  • Hypnotizovaný v transu má zavřené oči, nekomunikuje?
  • NE. Pokud hypnotizér dá klientovi v transu sugesci „otevřete oči“ tak klient dál zůstává v transu dokud ho nepřenese do nového bdělého stavu.

 

  • Hypnotizovaný v transu udělá cokoli, všechno co mu hypnotizér nařídí, například skočí z okna?
  • NE. Člověk v hypnóze nikdy neudělá nic co by ho poškodilo, nebo co by bylo proti jeho vnitřnímu přesvědčení. Buď tedy takovou sugesci (příkaz) nevykoná, nebo rovnou okamžitě přejde do svého obvyklého bdělého stavu (normálního bdělého stavu vědomí)

 

  • Hypnotizovaný v transu nic neslyší, nic nevnímá.
  • NE.  Opak je pravdou. Hypnotizovaný člověk v transu bývá extrémně citlivý na vjemy z okolí. Mnohem citlivější a vnímavější než v bdělém stavu.

 

Co je tedy vlastně hypnóza?

Hypnóza proces při kterém se hypnotizovaný dostává do stavu totální koncentrace a soustředění, stavu změněného vědomí (transu), ve kterém je možno dělat aktivity, které v běžném vědomém stavu mysli nejsou možné a nebo jen omezeně.

Například regrese (návrat v čase zpět, znovuprožívání), měnění zvyků (zvyky jsou zakořeněny v podvědomí), měnění nežádoucích vzorců myšlení a chování, akcelerace procesu učení,  odstranění či zmírnění chronických bolestí a obecně „komunikace“ s podvědomím a realizace změn v životě. Řada lidí chce nějak svůj život změnit. Jen neví jak to udělat. Hypnóza je příjemným a  elegantním nástrojem k dosažení tohoto cíle.

O hypnóze – audio cca 45 min[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=“1/2″][vc_single_image image=“65″ img_size=“medium“][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]